KADRO

Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni- Serkan Çakır

img_2967

Serkan Çakır King’s College London Savaş Çalışmaları Departmanı’nda Uluslararası İlişkiler 2. sınıf öğrencisi. KCL Türk Kulübü’nün 2015-16 akademik yılında Dış İlişkiler Sorumlusu olan Serkan 2016-2017 akademik yılında KCL Orta Doğu ve Kuzey Afrika Tartışma Forumu’nda Türkiye Analisti olarak komitede yer almaktadır. Yazdığı analizler Uluslararası Politika Akademisi (UPA) ve Türk Asya Stratejik Araştırma Merkezi (TASAM) gibi platformlarda yayınlanmıştır. Uluslararası İlişkiler içerisinde uluslararası güvenlik ve strateji alanlarına ilgi duyan Serkan, özel olarak terörizm ve nükleer silahlar konularına yoğunlaşmaktadır.

Genel Yayın Yönetmeni- Uygar Başpehlivan

14102683_10210278830717498_6871425360279967970_n

Uygar Başpehlivan, King’s College London’da Savaş Çalışmaları departmanında son sınıf Uluslararası İlişkiler öğrencisi. Güvenlik Enstitüsü’nün yanı sıra, KCL Dialogue dergisinde Orta Doğu Editörü ve KCL Orta Doğu ve Kuzey Afrika Tartışma Forumu’nun Türkiye Analisti. Yazdığı analizler ve akademik çalışmalar, E-IR ve Demokratik Gelişim Enstitüsü gibi mecralarda yayınlanmıştır. İlgilendiği konular arasında, Orta Doğu’da terörizm, nükleer güvenlik ve çatışma çözümü bulunuyor.

Akademik Danışman – Tankut Öztaş

b0352

Tankut Öztaş King’s College London Avrupa ve Uluslararası Çalışmaları Departmanı, Uluslararasi Ekonomi Politikaları kürsüsünde doktora öğrencisi ve öğretim üyesi olup tez yazım aşamasındadır.

Terörizm Bölüm Editörü- Zeynep Taşkın

Zeynep Taşkın, King’s College London’da Avrupa Çalışmaları Bölümü ikinci sınıf öğrencisi. Siyasete ve yabancı dillere olan ilgisi nedeniyle lise hayatı boyunca pek çok Model Birleşmiş Milletler konferansına katılan Zeynep, Avrupa ve terörizm konularına ilgi duyuyor. KCL Türk Klubü etkinlik sorumlusu olarak da görev almıştır. Bir Avrupa Çalışmaları öğrencisi olarak, Güvenlik Enstitüsü’ne farklı bir bakış açısı getirmeyi uman Zeynep, İngilizce bilgisinin yanında, iyi derecede Fransızca ve orta derecede Yunanca bilgisine sahiptir.

Afrika Bölüm Editörü – Buket Buse Demirci

King’s College London’da Felsefe, Siyaset ve Ekonomi bölümü ikinci sınıf öğrencisi. KCL bünyesinde yeni çıkacak olan Agora’nın toplantılarında ilginç öneriler veren editör olarak bilinir, sürekli akademik dergiyi renklendirmeye çalışır. Bir yandan şiir yazarken diğer yandan da fen projeleriyle ilgilenmiştir. Çocukluğundan beri siyasetten bahseden Buket aslında lisede ağırlıklı olarak fen dersi almıştır, bilime bayılır. Bu yüzden de küresel ısınma veya tıp karşıtlığı gibi sorunları oldukça ciddiye alır.

Siber Güvenlik Bölüm Editörü – Merve Yazıcı

whatsapp-image-2016-10-01-at-17-56-31

Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Merve Yazıcı, lisans döneminin 3.senesinde TUİÇ’de yaptığı stajdan bu yana siber güvenlikle ilgileniyor. Daha önce bu alanda yayımlanmış makale ve kısa yazılardan oluşan çalışmalar ve çeviriler yapmış olmakla birlikte kısa bir editörlük tecrübesi bulunuyor.

Orta Doğu Bölüm Editörü- Onur Kara

onur-kara

Onur Kara, King’s College London Savaş Çalışmaları Bölümü’nde doktora öğrencisi. Daha önce aynı üniversitenin Uluslararası Barış ve Güvenlik programını bitiren Onur halen Kuzey Afrika’da Bölgesel Güvenlik üzerine akademik çalışmalarına devam etmektedir.

 

Çevirmen- Sadreddin Berk Metin

11201900_852536344835829_8634683048955159345_n

Sadreddin Berk Metin Sciences Po’da ikinci sınıf öğrencisi. Daha önce KCL Dialogue dergisinde yazıları yayınlanan Berk, Ortadoğu ve Akdeniz bölgesi tarihine ilgil duyuyor. Amatör olarak Osmanlı’da heterodoks inançlarla ilgili araştırmalar yürütüp yazılar yazıyor. İngilizce’nin yanında, orta derecede Fransızca ve Arapça biliyor.

Çevirmen- Yeşim Zaim

14536917_1790579337833440_77554337_o

Yeşim Zaim, King’s College London’ da Uluslararası İlişkiler bölümünde birinci sınıf öğrencisidir. Orta Doğu politikası ve çatışma çalışmaları üzerine ilgi duyar. Kings College’de bulunduğu zamanda bu konular üzerinde uzmanlaşmayı diliyor.

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama – Burak Saltan

buraksaltan

Sakarya Üniversitesi İktisat Bilim Dalı mezunu olan Burak Saltan, AIESEC Kocaeli ile birlikte Rusya ve Ukrayna’da sosyal sorumluluklar üzerine gönüllü projede bulundu. Bu projede Rusya ve Türkiye ile alakalı ikili ilişkilerde sempozyumlara katıldı. Aynı zamanda bu süreçte bir çok üniversitede aktif olan Öğrenci Kariyeri kulübünde sosyal medya ekibinde bulundu. Şimdi ise uluslararası bir firmada sosyal medya ekibine destek vererek  çalışma hayatına İstanbul’da devam etmektedir.

Share This: